Publikacijos

Be didelio triukšmo ir reklamos vasario pabaigoje įsigaliojo nauja STR 2.06.04:2014 „Gatvės ir vietinės reikšmės keliai. Bendrieji reikalavimai“ redakcija. Joje pakeisti privalomi 123 punkte nustatyti atstumai nuo uždarojo tipo antžeminių automobilių saugyklų, garažų, atvirojo tipo automobilių saugyklų, taip pat įvažiavimo, išvažiavimo vartų ir vėdinimo sistemos oro šalinimo angų iki pastatų ar patalpų varstomų langų, vėdinimo sistemos oro ėmimo angų.

Svarbiausi pasikeitimai lyginant su prieš tai galiojusia redakcija – gerokai sumažėję privalomi atstumai nuo garažų ir atvirų mašinų aikštelių iki varstomų pastatų langų ar vėdinimo sistemos oro paėmimo angų. Pavyzdžiui, nuo daugiabučio gyvenamojo namo varstomų langų iki 20 automobilių stovėjimo vietų aikštelės būtina išlaikyti 7 metrų atstumą. Pagal anksčiau galiojusią STR redakciją privalomas atstumas buvo 15 metrų.

Dar vienas svarbus pakeitimas – elektromobilių stovėjimo vietų reglamentavimas. Anksčiau galiojęs STR leido netaikyti privalomo atstumo tarp langų ir elektromobilių stovėjimo vietų, tačiau nebuvo reikalavimo prie jų įrengti krovimo stoteles ir specialų tokių vietų ženklinimą. Vadinasi, buvo palikta galimybė elektromobilių vietas naudoti kaip paprastų automobilių stovėjimo vietas. Naujoje STR redakcijoje privaloma įrengti krovimo stoteles ir specialų ženklinimą. 

Reikia paminėti, kad atstumai dabar gali būti mažinami ir parengus triukšmo ir taršos sklaidos modeliavimą, taip pat jeigu su daugiabučio namo patalpų (iki kurių varstomų langų neišlaikomas atstumas) ar kitokių paskirčių pastatų savininku (valdytoju) pasirašomas notaro patvirtintas susitarimas.

Visus pakeitimus rasite:

Naujausios redakcijos STR 2.06.04:2014 „Gatvės ir vietinės reikšmės keliai. Bendrieji reikalavimai“ rasite ČIA. Žiūrėkite 123 STR punktą.

 

Palyginimui senosios redakcijos STR 2.06.04:2014 „Gatvės ir vietinės reikšmės keliai. Bendrieji reikalavimai“ rasite ČIA.

 

Kasparas Blotnys yra UAB "Miesto plėtra" teisininkas, kurio specializacija - teritorijų planavimas ir nekilnojamojo turto vystymas.

UAB "Miesto plėtra"

+370 687 21721

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Susisiekite su mumis...