Publikacijos

Neseniai publikavome straipsnį apie tai, kad keičiant patalpų paskirtį, atliekant kapitalinį remontą ar rekonstravimą, yra būtina gauti ne tik daugumos pastate esančių patalpų savininkų sutikimus, bet ir visų 100 procentų žemės sklypo savininkų sutikimus. Kreipėmės į Statybos inspekciją, kad pateiktų savo nuomonę. Statybos inspekcija, nors ir sutiko su tuo, kad teisės aktų reikalavimai nelogiški, tačiau jokių veiksmų nesiėmė ir pasiūlė patiems kreiptis oficialiai į Aplinkos ministeriją su siūlymais. Gavome Aplinkos ministerijos atsakymą į mūsų raštą, kuriuo dalinamės.

Atsakymo tekstas:

"Pagal kompetenciją išnagrinėję Jūsų 2017-12-15 prašymą, informuojame, kad Aplinkos ministerija rengia Statybos įstatymo pakeitimo projektą pateikti svarstyti Lietuvos Respublikos Seimui planuojame 2018 m. IV ketvirtį."

Kaip matote, atsakymas aptakus ir jame nieko konkretaus nėra pažadėta. Belieka tikėtis, kad Aplinkos ministerija atsižvelgs į mūsų pasiūlymus ir rengiant Statybos įstatymo pataisas priims teisingus sprendimus. Gaila tik dėl to, kad ministerijos biurokratinis aparatas sukasi taip lėtai - pataisoms parengti reikia mažiausiai 8 mėnesių. Ir visiškai nesvarbu, kad šiuo metu galiojančio Statybos įstatymo tam tikri nelogiški straipsniai kelia daugybę nepatogumų gyventojams ir verslui. Nepaisant to, ir toliau dirbsime, kad būtų atsižvelgta į mūsų pastabas ir Statybos įstatymas būtų pakeistas.

Straipsnį, kuriame detaliai aprašiau problemą, dėl kurios kreipėmės į Aplinkos ministeriją, rasite ČIA.

Kasparas Blotnys yra UAB "Miesto plėtra" teisininkas, kurio specializacija - teritorijų planavimas ir nekilnojamojo turto vystymas.

 

 

 

UAB "Miesto plėtra"

+370 687 21721

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Susisiekite su mumis...