Publikacijos

Šiandien įsigaliojo naujos redakcijos statybos techninis reglamentas STR 1.04.04:2017 „Statinio projektavimas, projekto ekspertizė“. Pakeistas labai daug visuomenės diskusijų keliantis šio STR priedas - Visuomenei svarbių statinių (jų dalių) sąrašas. Trumpai apžvelkime aktualiausius ir svarbiausius šio sąrašo pakeitimus.

0
0
0
s2sdefault

Neseniai publikavome straipsnį apie tai, kad keičiant patalpų paskirtį, atliekant kapitalinį remontą ar rekonstravimą, yra būtina gauti ne tik daugumos pastate esančių patalpų savininkų sutikimus, bet ir visų 100 procentų žemės sklypo savininkų sutikimus. Kreipėmės į Statybos inspekciją, kad pateiktų savo nuomonę. Statybos inspekcija, nors ir sutiko su tuo, kad teisės aktų reikalavimai nelogiški, tačiau jokių veiksmų nesiėmė ir pasiūlė patiems kreiptis oficialiai į Aplinkos ministeriją su siūlymais. Gavome Aplinkos ministerijos atsakymą į mūsų raštą, kuriuo dalinamės.

0
0
0
s2sdefault

Norint atlikti patalpų kapitalinį remontą ar keičiant jų paskirtį yra būtina gauti daugiau nei pusės pastato patalpų savininkų sutikimus. Tai yra suprantamas reikalavimas kuriuo apsaugomos jų teisės. Taip pat nėra pernelyg apsunkinamas ir patalpų, kurioms keičiama paskirtis ar atliekamas kapitalinis remontas, savininkas, kadangi reikalavimas yra pakankamai adekvatus. Tačiau tam tikrais atvejais dėl teisės aktuose esančių netikslumų, gali tekti surinkti ir visų žemės sklypo bendraturčių sutikimus. 

0
0
0
s2sdefault

Galiojančiame statybos techniniame reglamente „Statinio projektavimas, projekto ekspertizė“ yra numatyta, kad visi vienbučiai ar dvibučiai gyvenamieji namai, kurių bendras plotas viršija 200 kvadratinių metrų, yra priskiriami visuomenei svarbių pastatų rūšiai. Tokia klasifikacija taikoma ne tik naujai statomiems, bet ir rekonstruojamiems namams, jei po rekonstrukcijos jų bendras plotas viršija tuos pačius 200 kvadratinių metrų. Tai reiškia, kad projektuojant vienbutį ar dvibutį namą teks atlikti projektinių pasiūlymų rengimo, viešinimo ir derinimo procedūras.

0
0
0
s2sdefault

 

Pastato projektavimas paprastai prasideda nuo projektinių pasiūlymų parengimo, suderinimo ir specialiųjų reikalavimų gavimo. Nuolat besikeičiant teisės aktams šių procedūrų svarba ir sudėtingumas smarkiai išaugo. Aplinkos ministerija nepateikia suprantamų išaiškinimų, todėl kiekviena savivaldybė ar kitos institucijos neretai ima kurti savas taisykles. Todėl paruošėme detalų vadovą kaip gauti specialiuosius architektūros reikalavimus Vilniaus mieste. Teksto pabaigoje rasite visų procedūrų schemą.

0
0
0
s2sdefault

UAB "Miesto plėtra"

Žygimantų g. 13, Vilnius

+370 687 21721

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Susisiekite su mumis...